ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Σήμερα Πέμπτη 28 Ιουνίου 2017 πραγματοποιήθηκε σεμνή και ιστορική πρώτη γενέθλια εκδήλωση στο ΤΕΕ Ειδικής Αγωγής Α΄και Β΄βαθμίδας Πάτρας στο σχολικό συγκρότημα Ανθούπολης.
Δώδεκα χρόνια πέρασαν και σήμερα ξαναγύρισαν αναμνήσεις από τα πρώτα βήματα του τότε νεοσύστατου Σχολείου .
Σαν σήμερα ανέλαβα τα καθήκοντα μου ως πρώτος Διευθυντής του σχολείου .Τα εγκαίνια έγιναν 19 Νοαμβρίου 2005.
Με τη έναρξη της λειτουργίας είχαμε 8 παιδιά, με τη λήξη της τετραετούς θητείς μου παραδώσαμε 58 παιδιά και σήμερα φοιτούν 120 μαθητές.
Ο Κωστής Παλαμάς έλεγε: Το Σχολείο ... που έγινε σχολείο .Ιδρύθηκε το 2005.
Εικονίζονται οι πρώτοι συνάδελφοι και ο σημερινός Διευθυντής κ. Λυρής
Η Ειδική επαγγελματική εκπαίδευση πορεύεται σταθερά χάρις στην ευαισθησία και στη ειδικότητα των καθηγητών

Φωτογραφία του Π.Α.Λ.Ο Ινστιτούτο Σκαναβής Μίμης.Φωτογραφία του Π.Α.Λ.Ο Ινστιτούτο Σκαναβής Μίμης.Φωτογραφία του Π.Α.Λ.Ο Ινστιτούτο Σκαναβής Μίμης.Φωτογραφία του Π.Α.Λ.Ο Ινστιτούτο Σκαναβής Μίμης.Φωτογραφία του Π.Α.Λ.Ο Ινστιτούτο Σκαναβής Μίμης.Φωτογραφία του Π.Α.Λ.Ο Ινστιτούτο Σκαναβής Μίμης.Φωτογραφία του Π.Α.Λ.Ο Ινστιτούτο Σκαναβής Μίμης.Φωτογραφία του Π.Α.Λ.Ο Ινστιτούτο Σκαναβής Μίμης.Φωτογραφία του Π.Α.Λ.Ο Ινστιτούτο Σκαναβής Μίμης.